WAŻNE: Organizacja pracy Przedszkola w roku szkolnym 2019/2020

W związku z rozpoczynającym się rokiem szkolnym 2019/2020 pragniemy poinformować rodziców dzieci nowo przyjętych do naszego przedszkola oraz naszych doświadczonych przedszkolaków o organizacji pracy naszej placówki.

Godziny pracy Przedszkola

Przedszkole czynne jest w godz. od 7.00 do 17.30 a dzieci prosimy przyprowadzać do godziny 8.20. 

W naszym przedszkolu staramy się aby dzieci czuły się bezpieczne i szczęśliwe oraz rozwijały się zdrowo i harmonijnie. Jest dla nas ważne aby mogły w pełni uczestniczyć we wszystkich zajęciach oraz wykonywać zadania i poszczególne czynności w komfortowym dla nich tempie. Dlatego prosimy o przyprowadzanie dzieci do przedszkola do godz. 8.20 – dzięki temu mają możliwość przywitać się z koleżankami i kolegami oraz spokojnie spożyć śniadanie aby rozpocząć dzień pełen nauki i zabawy w dobrym humorze i pełni sił. 

Prosimy o odbiór dzieci w godzinach 12.30 -13.00 lub 15. – 17.30.

O ile to możliwe, prosimy o odbiór dzieci w wyznaczonych przedziałach czasowych – dzięki temu mamy możliwość planować zabawy w komfortowy dla nich sposób unikając przerywania zajęć i zabaw, które są dla nich ważne i zajmujące.

Nieobecności

Staramy się racjonalnie i efektywnie planować zakupy spożywcze tak, aby nie marnować żywności. W przypadku zgłoszonej nieobecności dziecka nie są też naliczane opłaty za niewykorzystane posiłki. Dlatego prosimy o wcześniejsze informowanie nas o sytuacjach gdy dziecko nie będzie obecne w Przedszkolu lub ma zostać odebrane we wcześniejszej porze. Rozumiemy, że nie zawsze jest to możliwe, dlatego w przypadku nagłej zmiany państwa planów prosimy o zgłoszenie  nieobecności dziecka do godz. 9.00 w dniu nieobecności telefonicznie lub osobiście u nauczyciela w grupie.  

Nieobecności zgłaszać można telefonicznie lub bezpośrednio u nauczyciela w grupie najpóźniej do godziny 9.00 danego dnia. 

Wyprawka dla Przedszkolaka

Prosimy o zapewnienie dzieciom:

  • kapci
  • zestawu ubranek na zmianę
  • piżamki
  • poszwy na koc o wymiarze 160 x 200 cm

Ubranka na zmianę przechowujemy w szatni na dedykowanym każdemu dziecku wieszaku dlatego praktycznym rozwiązaniem będzie umieszczenie ich w worku lub torbie.

Dziękujemy!