Szanowni Rodzice

Decyzją Ministra Edukacji Narodowej, od 12 do 25 marca br. funkcjonowanie przedszkola zostaje czasowo ograniczone. Decyzja wynika z konieczności zapobiegania rozprzestrzenianiu
się koronawirusa.

W tym okresie w przedszkolu zostają zawieszone zajęcia dydaktyczno-wychowawcze.

W dniu 12 i 13 marca br. przedszkole będzie pełniło jedynie działania opiekuńcze.

Dla dziecka w wieku do 8 lat, przysługuje rodzicowi zasiłek opiekuńczy do 14 dni. Szczegółowe informacje znajdują się na stronie internetowej ZUS.

Zwracamy się do Rodziców z prośbą o przestrzeganie w domu:

• zasad higieny i czystości pomieszczeń, w których przebywają domownicy;
  • unikanie miejsc, gdzie są duże skupiska ludzi (np. komunikacja publiczna, kino, teatr, centra handlowe);
  • śledzenia na bieżąco komunikatów GIS, MZ i MEN o sytuacji epidemiologicznej w kraju oraz informacji przesyłanej przez przedszkole;

• Rodzicu, wykorzystaj odpowiedzialnie czas pobytu dziecka w domu: przeczytaj dziecku ulubioną książkę, uzupełnij z dzieckiem wiadomości określone w zamierzeniach dydaktyczno- wychowawczych na stronie przedszkola, spróbuj z dzieckiem uzupełnić przekazane karty pracy.

Jolanta Maliszewska
Dyrektor Przedszkola nr 300