Warunki lokalowe

Przedszkole położone jest w cichej spokojnej okolicy na terenie osiedla mieszkaniowego Stegny w pobliżu szkoły podstawowej. Parterowy budynek przedszkola otoczony jest dużym, ogrodem.

W pełnym zieleni ogrodzie znajdują się kolorowe i atrakcyjne zabawki terenowe. Dzieci bawią się i uczą wpięciu przestronnych salach dydaktycznych, bogato wyposażonych w sprzęt i zabawki dostosowane do wieku i potrzeb dzieci. Przy każdej sali jest duża, nowa łazienka. W centrum budynku usytuowana jest szatnia dziecięca. Umożliwia dzieciom bezpieczny i łatwy dostęp do pozostałych pomieszczeń. W takich warunkach dzieci poznają swoich rówieśników, uczą się samodzielności, współdziałania w grupie rówieśniczej, obserwują i poznają otaczający ich świat. Przedszkole wyposażone jest także w gabinet do pracy indywidualnej i terapeutycznej (gabinet logopedyczno- psychologiczny), gabinet dyrektora, sekretarki  i intendentki. pokój metodyczny, kuchnię oraz pomieszczenia gospodarcze.